Hyundai i30 z bazaru: Najděte si svůj nový vůz snů

Hyundai I30 Bazar

Nabídka Hyundai i30

Hyundai i30 je stálicí na českém trhu s ojetými vozy. Jeho popularita pramení z kombinace spolehlivosti, praktičnosti a dostupné ceny. V bazarech a u prodejců ojetých vozů tak najdete širokou škálu modelů i30 napříč jeho generacemi.

Ať už hledáte benzínový nebo naftový motor, manuální nebo automatickou převodovku, hatchback, kombi nebo fastback, Hyundai i30 vám nabídne variantu šitou na míru. Mezi nejčastější motorizace patří benzínové motory 1.4 a 1.6 litru a naftový motor 1.6 CRDi. Všechny agregáty jsou proslulé svou úsporností a nízkými provozními náklady.

Při výběru Hyundai i30 z bazaru je důležité zkontrolovat historii vozu a provést důkladnou prohlídku. Doporučuje se také zkušební jízda, abyste si ověřili stav vozu a jeho jízdní vlastnosti.

Ceny Hyundai i30 na trhu ojetých vozů se liší v závislosti na stáří, počtu najetých kilometrů, technickém stavu a výbavě. Obecně lze říci, že i30 patří k cenově dostupnějším vozům ve své třídě.

Pokud hledáte spolehlivý, prostorný a cenově dostupný vůz, Hyundai i30 z bazaru je skvělou volbou. Díky široké nabídce modelů a motorizací si vybere opravdu každý.

Motorizace a výbava

Hyundai i30 se na českém trhu ojetin těší velké oblibě. Není se čemu divit, vždyť nabízí spolehlivost, atraktivní design a slušnou výbavu za rozumnou cenu. Ať už hledáte benzínový nebo naftový motor, s manuální nebo automatickou převodovkou, Hyundai i30 vám má co nabídnout.

Pod kapotou ojetých Hyundai i30 nejčastěji najdete benzínové motory o objemu 1,4 litru nebo 1,6 litru. Tyto motory jsou známé svou spolehlivostí a nízkou spotřebou paliva. Pro dynamicky založené řidiče je k dispozici i přeplňovaný benzínový motor 1,6 litru. Pokud preferujete naftu, můžete vybírat z motorů o objemu 1,4 litru nebo 1,6 litru. Naftové motory Hyundai i30 jsou úsporné a vhodné i pro delší cestování.

Hyundai i30 se dodával s manuálními i automatickými převodovkami. Manuální převodovky jsou přesné a snadno se s nimi manipuluje. Automatické převodovky pak oceníte především ve městě a při častém popojíždění.

Co se týče výbavy, Hyundai i30 nezklame ani náročnější řidiče. V nabídce ojetin najdete vozy s klimatizací, tempomatem, parkovacími senzory, vyhřívanými sedadly a mnoha dalšími prvky výbavy.

Při výběru ojetého Hyundai i30 si dejte pozor na celkový stav vozu a servisní historii. Doporučujeme vybírat vozy s jasnou historií a od prověřených prodejců.

Ceny a srovnání

Hyundai i30 je na českém trhu ojetých vozů stálicí. Jeho popularita pramení z kombinace spolehlivosti, praktičnosti a dostupné ceny. Pokud ale zvažujete koupi i30 z bazaru, je důležité si porovnat ceny napříč různými prodejci a ročníky.

Ceny Hyundai i30 z druhé ruky se liší v závislosti na několika faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří rok výroby, celkový nájezd kilometrů, motorizace, výbava a celkový stav vozu. Obecně platí, že novější modely s nižším počtem najetých kilometrů a bohatší výbavou budou dražší.

Pro ilustraci, i30 třetí generace (2017-2020) s benzínovým motorem 1.4 a nájezdem do 100 000 km se dá pořídit od zhruba 250 000 Kč. Starší modely druhé generace (2012-2017) s podobnou motorizací a nájezdem se pohybují okolo 150 000 Kč. Samozřejmě se najdou i výjimky, ať už levnější vozy v horším stavu nebo naopak dražší kousky s nadstandardní výbavou a minimem kilometrů.

Při porovnávání cen je důležité nehledět pouze na nejnižší nabídky. Často se může jednat o vozy v horším technickém stavu, které si vyžádají nemalé investice. Doporučujeme se zaměřit na vozy od prověřených prodejců s jasnou historií a doloženým servisem.

Než se pro konkrétní vůz rozhodnete, nezapomeňte si prověřit jeho historii. Pomůže vám k tomu Cebia report nebo prověření v online registrech. Zkontrolujte si také servisní historii a nechte si vůz před koupí prohlédnout nezávislým mechanikem.

Kromě ceny samotného vozu je potřeba počítat i s dalšími náklady, jako je povinné ručení, havarijní pojištění, případné opravy a pravidelná údržba. Tyto náklady se můžou u starších vozů vyšplhat do nemalých částek, proto je důležité je nepodceňovat.

Tipy pro nákup

Při výběru ojetého vozu Hyundai i30 na bazaru je důležité postupovat systematicky a nenechat se unést emocemi. Prvním krokem by mělo být důkladné prostudování inzerátů a zúžení výběru na vozy, které splňují vaše požadavky z hlediska roku výroby, motorizace, výbavy a samozřejmě ceny. Následně si vybrané vozy pečlivě prověřte v dostupných online registrech. Zkontrolujte historii vozu z hlediska počtu předchozích majitelů, havárií a servisních záznamů. Tyto informace vám pomohou odhalit případné skryté vady a zjistit, zda je uváděná historie vozu pravdivá.

Před návštěvou bazaru si připravte seznam otázek pro prodejce. Ptejte se na vše, co vás zajímá, a nenechte se odbýt vyhýbavými odpověďmi. Zjistěte si, zda má vůz platnou technickou kontrolu, servisní knížku a zda je k němu k dispozici sada zimních pneumatik. Nebojte se zeptat na možnost prohlídky vozu vaším vlastním mechanikem, který může odhalit případné technické problémy.

Při prohlídce vozu v bazaru se zaměřte na celkový stav karoserie, laku a interiéru. Zkontrolujte, zda nejsou na voze viditelné známky koroze, promáčklin nebo škrábanců. Prověřte funkčnost veškeré elektroniky, světel a klimatizace. Důležitá je také zkušební jízda, během které si ověřte chod motoru, převodovky a brzd. Všímejte si neobvyklých zvuků a vibrací.

Pamatujte, že koupě ojetého vozu je vždy sázkou do loterie. Dodržením výše uvedených tipů však můžete minimalizovat riziko nákupu vozu se skrytými vadami a užít si bezproblémovou jízdu ve vašem novém Hyundai i30.

Kontakty a inzerce

Pro více informací o vozech Hyundai i30 z autobazarů nás neváhejte kontaktovat. Náš tým odborníků je vám k dispozici s odpověďmi na vaše dotazy ohledně dostupných modelů, technických specifikací, financování a dalších služeb. Kontaktovat nás můžete telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na našem webu.

Chcete-li inzerovat svůj vůz Hyundai i30 v našem autobazaru, zaregistrujte se na našem webu a vyplňte formulář pro inzerci. Ujistěte se, že uvedete všechny důležité informace o vozidle, včetně roku výroby, počtu najetých kilometrů, výbavy a ceny. Nezapomeňte také přidat kvalitní fotografie, které zaujmou potenciální kupce.

S důvěrou se obraťte na náš tým, rádi vám pomůžeme s nákupem nebo prodejem vašeho vozu Hyundai i30.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: prodej

Autor: Jitka Pavlová

Tagy: hyundai i30 bazar | automobily