Zářící Honda Shadow: Motocykl, který vás okouzlí svou elegancí a výkonem

Honda Shadow

Honda Shadow je motocykl, který se stal legendou v segmentu cruisery. Jeho první model byl uveden na trh již v roce 1983 a od té doby si získal mnoho fanoušků po celém světě. Honda Shadow má design, který evokuje tradici a styl chopperů, ale zároveň nabízí moderní technologie a spolehlivost, za které je značka Honda známá. V tomto článku vám představíme historii tohoto motocyklu, jeho hlavní charakteristiky a typy motorů. Pokud uvažujete o koupi cruisera, určitě stojí za to seznámit se blíže s modelem Honda Shadow.

Historie modelu Honda Shadow

Historie modelu Honda Shadow sahá až do roku 1983, kdy byl poprvé uveden na trh. Tento model se stal velmi populárním pro svůj jedinečný styling a pohodlnou jízdu. Původní design se inspiroval choppery z 50. a 60. let, ale Honda přidala moderní technologie, aby vytvořila motocykl, který je vhodný pro každodenní použití i pro dlouhé vzdálenosti.

V průběhu let byl model Honda Shadow postupně inovován a zdokonalen. V roce 1998 byla představena nová verze s motorem o objemu 750 cm3, která nabídla vyšší výkon a lepší řízení. Později byly přidány další funkce, jako například elektronické vstřikování paliva nebo nový systém brzd ABS.

Honda Shadow se stala jedním z nejoblíbenějších modelů od Hondy a dodnes si zachovává širokou základnu fanoušků po celém světě. Dnes se vyrábí ve verzích od 500 do 1100 cm3 objemu motoru a nabízí mnoho různých stylů a funkcí pro každého motorkáře podle jeho preference.

Technické specifikace

Při hodnocení motocyklu Honda Shadow je nezbytné si prohlédnout jeho technické specifikace. Tento motocykl je vybaven výkonným dvouválcovým čtyřtaktním motorem o objemu 745 cm³ s kapalinou chlazením a elektronickým vstřikováním paliva. Maximální výkon tohoto motoru dosahuje hodnoty 45 kW a maximální kroutící moment činí 68 N.m při otáčkách 3 500 ot./min. Dále disponuje pětistupňovou převodovkou, která umožňuje rychlostní rozmezí od prvního stupně až do pátého s poměrem převodu 9:1. Cena základního modelu se pohybuje kolem 250 tisíc korun, ale dle zvolených doplňků může být i více než dvojnásobná.

Design a vzhled

Honda Shadow je motocykl, který se může pochlubit nejen výbornou jízdní dynamikou, ale i svým zajímavým designem a vzhledem. Značka Honda si totiž dala záležet na každém detailu a výsledkem je motocykl, který poutá pozornost. Od krásných křivek karoserie, přes elegantní sedlo až po moderně vypadající světlomety a blinkry, to jsou jen některé prvky, které lákají řidiče i okolostojící kundity. Vzhled Honda Shadow dokáže zaujmout jak na silnici, tak i při statickém stavu například na parkovišti. Tento motocykl také nabízí širokou škálu barevných variant, což umožňuje každému majiteli najít si tu správnou kombinaci pro sebe. Celkově lze tedy říci, že Honda Shadow nenabídne pouze skvělý zážitek z jízdy, ale také estetickou radost ze sledování jejího designu a vzhledu.

Výkon a jízdní vlastnosti

Honda Shadow je motocykl, který se vyznačuje skvělým výkonem a jízdními vlastnostmi. S pohonnou jednotkou o objemu 745 cc a výkonu 45 koní dokáže Honda Shadow snadno zvládnout jakékoliv terény. Díky své nízké váze a pevnému podvozku je tento motocykl velmi stabilní na silnici, což zajišťuje komfortní jízdu pro řidiče i spolujezdce. Kromě toho nabízí Honda Shadow také mnoho moderních funkcí jako jsou například kotoučové brzdy nebo elektronické zapalování. Díky těmto funkčnostem se tento motocykl stane dokonalým společníkem nejen na dlouhých cestách ale i při každodenním používání.

Komfort a ergonomie

Honda Shadow je motocykl, který byl navržen tak, aby řidiči poskytoval komfort a ergonomii během jízdy. Jeho sedlo má ideální tvar pro pohodlné sezení a zároveň poskytuje dostatek opory pro páteř. Kromě toho jsou pedály a řídítka umístěny v optimální výšce tak, aby řidič mohl sedět ve správné poloze a tím minimalizovat bolest zad nebo krku po delších jízdách. Ergonomický design motocyklu Honda Shadow také pomáhá snížit únavu při cestování na dlouhé vzdálenosti. Celkově lze říci, že tento motocykl je skvělou volbou pro ty, kteří hledají spojení mezi výkonem a pohodlím při jízdě na motocyklu.

Bezpečnostní prvky

Honda Shadow je motocykl, který je vybaven řadou bezpečnostních prvků, díky nimž se zvyšuje bezpečnost jak motorkáře, tak i ostatních účastníků silničního provozu. Mezi jedny z těchto prvků patří například moderní brzdové systémy, které umožňují rychlou a efektivní zastavení motocyklu za jakýchkoli podmínek. Dále je tu samozřejmě posilněný rám a karoserie, které dokážou ochránit jezdce v případě nehody. Honda Shadow rovněž disponuje LED světly pro lepší viditelnost v nočním provozu a moderním ABS systémem, který minimalizuje možnost smyku na mokré nebo kluzké vozovce. Tyto prvky dělají z Hondy Shadow ideální volbu pro ty, kteří chtějí spojit radost z jízdy s maximálním respektováním bezpečnosti na silnicích.

Cenová kategorie a dostupnost

Honda Shadow je motocykl, který se vyznačuje svým působivým designem a vysokou kvalitou. Nicméně mnoho lidí si klade otázku, zda je tato kvalita spojena i s vyšší cenovou kategorií. Vzhledem k tomu, že Honda Shadow patří mezi kvalitní motocykly, není nejlevnější na trhu, ale dosažení snů o vlastnictví tohoto majestátního stroje není nemožné. Naštěstí existují různé možnosti financování, jako jsou úvěry a leasingy, které umožňují lidem s různými rozpočty získat tento motocykl za dostupnou cenu. Bez ohledu na obdržené finanční řešení, Honda Shadow nadále poskytuje vynikající hodnotu za úroveň investice a spoustu radosti při každém jízdě.

Porovnání s konkurenčními modely

Honda Shadow je motocykl, který se může pochlubit svým charakteristickým stylem a vysokou kvalitou zpracování. Pokud však porovnáme tento motocykl s jinými konkurenčními modely na trhu, můžeme najít některé rozdíly. Například Honda Shadow nabízí pohodlnější posed a vyšší úroveň komfortu než jeho konkurenti. Dále se vyznačuje širokou škálou funkcí a technologiemi, které dokážou zlepšit celkový zážitek z jízdy na tomto motocyklu. I přes tyto výhody se mohou u některých lidí objevit otázky ohledně ceny Honda Shadow v porovnání s jinými modely ve stejné kategorii, ale i tak si tento motocykl udržuje velmi silnou pozici na trhu díky svému unikátnímu stylu a prvotřídním vlastnostem.

Závěr a doporučení pro potenciální zájemce

Pokud byste jako potenciální zájemce o motocykl hledali kvalitní stroj, který kombinuje výkonnost s pohodlím a jedinečným designem, Honda Shadow by mohla být tou správnou volbou pro vás. Tento legendární motocykl zahrnuje široké spektrum funkcí, které jsou navrženy tak, aby nabídly zábavné a bezpečné jízdní vlastnosti.

Závěrem lze říci, že Honda Shadow je vysoce konkurenceschopný motocykl na trhu. S jeho skvělými technickými specifikacemi, elegantním stylem a komfortem pro jezdce i spolujezdce nabízí tento motocykl nezapomenutelné zážitky na cestách. Pokud tedy hledáte stroj s těmito vlastnostmi, doporučujeme se podrobněji seznámit s Hondou Shadow a posoudit ji jako možnost pro svůj další motocyklový nákup.

Kontaktní informace pro prodejní místa a testovací jízdy

Pokud máte zájem o testovací jízdu na motocyklu Honda Shadow, můžete se obrátit na následující prodejní místa:

- Honda Moto Arena (Praha)

- MotoHouse (Brno)

- CMC Bikes (Ostrava)

Pro více informací a domluvení testovací jízdy můžete použít kontaktní údaje uvedené na webových stránkách těchto prodejen nebo je kontaktovat telefonicky či e-mailem.

Zajistěte si svou jízdu na legendárním motocyklu Honda Shadow a užijte si nezapomenutelný zážitek při projížďce krajinou.

Publikováno: 13. 10. 2023

Kategorie: prodej

Autor: Jitka Pavlová

Tagy: honda shadow | motocykl