Pštrosí vejce za neuvěřitelnou cenu! Inzerujte své nabídky zde

Pštrosí Vejce Cena

Pštrosí vejce jsou jedinečným a exotickým produktem, který se stále více dostává do povědomí lidí. Jsou to nejen velká a zajímavě tvarovaná vejce, ale také mají mnoho využití v gastronomii. Přestože jsou pštrosi ve světě známí především jako rychlí běžci, jejich vejce mají potenciál stát se oblíbenou součástí našeho jídelníčku. V následujícím článku se podíváme na význam a využití pštrosích vajec, jejich cenu na trhu a také na to, kde je možné je zakoupit za výhodné ceny.

Význam a využití pštrosích vajec v gastronomii

Pštrosí vejce mají významné místo v gastronomii díky svým jedinečným vlastnostem. Jsou velmi chutná a mají jemnou, krémovou konzistenci. Díky své velikosti jsou také ideální pro přípravu různých pokrmů. Pštrosí vejce se často používají jako surovina při pečení, vaření i smažení. Jsou skvělým zdrojem bílkovin a obsahují také vitaminy A, D a E, železo a vápník. V gastronomii se pštrosí vejce často používají na přípravu omelet, dezertů nebo jako součást salátů. Jejich unikátní chuť a textura dodávají pokrmům nezapomenutelný zážitek pro chuťové buňky.

Cena pštrosích vajec na trhu

Cena pštrosích vajec na trhu se může lišit v závislosti na různých faktorech. Obecně platí, že pštrosí vejce jsou dražší než běžná slepičí vejce. To je dáno především tím, že chov pštrosů je náročnější a nákladnější. Navíc, pštrosi snášejí vejce méně často než slepice, což ovlivňuje jejich dostupnost na trhu.

Cena jednoho pštrosího vejce se obvykle pohybuje kolem 100 až 150 korun. Samozřejmě, existují i dražší varianty, které nabízejí vyšší kvalitu nebo speciální úpravy jako například natření vaječné skořápky různými barvami.

Je třeba si také uvědomit, že cena se může lišit mezi různými prodejci a regiony. Je proto vhodné provést srovnání nabídek a vybrat si tu nejvýhodnější.

I přes vyšší cenu jsou pštrosí vejce stále oblíbenou volbou mezi gurmány a kuchaři. Jejich velikost a bohatá chuť přináší do gastronomie zajímavé možnosti.

Kde a jak nakoupit pštrosí vejce za výhodné ceny

Pštrosí vejce můžete zakoupit za výhodné ceny na různých místech. Jedním z možných způsobů je návštěva farmy, která se specializuje na chov pštrosů. Tyto farmy často nabízejí prodej pštrosích vajec přímo na místě. Další možností je vyhledání specializovaných obchodů s exotickými potravinami nebo farmářských trhů, kde se také často prodávají pštrosí vejce. Pokud preferujete online nákupy, existuje i možnost objednání pštrosích vajec přes internet. V tomto případě si ovšem dávejte pozor na spolehlivost prodejce a dodavatele, abyste si zajistili kvalitní a čerstvé pštrosí vejce za co nejlepší cenu.

Zdravotní benefity konzumace pštrosích vajec

Pštrosí vejce jsou nejen chutná, ale také velmi zdravá. Obsahují vysoké množství bílkovin, které jsou důležité pro správný růst a regeneraci svalů. Jsou bohaté na vitamíny A, D, E a K, které podporují zdravou kůži, kosti a imunitní systém. Obsahují také železo a vápník, které jsou klíčové pro správnou funkci těla. Konzumace pštrosích vajec může pomoci snižovat hladinu cholesterolu a podporuje zdravý metabolismus. Navíc jsou vhodné i pro lidi s alergiemi na kuřecí vejce. Přidejte pštrosí vejce do svého jídelníčku a těšte se na jejich pozitivní účinky na vaše zdraví!

Recepty s pštrosími vejci pro inspiraci

Pštrosí vejce jsou nejen chutná, ale také velmi všestranná. Můžete je použít při přípravě různých pokrmů a vytvořit tak nezapomenutelné gastronomické zážitky. Zde je pár receptů s pštrosími vejci, které vám mohou posloužit jako inspirace:

1. Pštrosí omeleta s bylinkami:

- Rozklepněte 3 pštrosí vejce do mísy a lehce osolte.

- Přidejte nasekané čerstvé bylinky (např. petrželku, tymián, bazalku) a promíchejte.

- Na rozpálený olej nalijte směs vajec a pečte do zlatova.

2. Pštrosí eggs benedict:

- Uvařte 2 pštrosí vejce po dobu 5 minut ve vroucí vodě.

- Mezitím si připravte anglickou muffinu, na kterou položíte plátek slaniny a omáčku hollandaise.

- Na omáčku položte uvařená vejce a podávejte ihned.

3. Pštrosí quiche s špenátem:

- Vyvlečený listový těsto rozložte do formy na pečení.

- Do těsta rozprostřete špenátovou směs (špenát, cibule, česnek) a posypte sýrem.

- Přidejte rozklepnutá pštrosí vejce a pečte v troubě při 180 °C asi 25 minut.

Při použití pštrosích vajec ve vašich receptech se nebojte experimentovat. Jsou skvělou alternativou k běžným slepičím vajíčkům a dodají vašim pokrmům zajímavou chuťovou nuanci. Nechte se inspirovat a zkuste něco nového!

Závěrem lze konstatovat, že pštrosí vejce jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají nejen chutný a zdravý pokrm, ale také něco originálního a exkluzivního. Díky svému velikosti a výživovým hodnotám jsou pštrosí vejce vhodná pro různé gastronomické úpravy. Navíc je jejich konzumace spojena s řadou zdravotních benefitů, jako je vysoký obsah bílkovin a vitamínů.

Pokud se rozhodnete zakoupit pštrosí vejce za výhodné ceny, doporučujeme se obrátit na specializované farmy či obchody s potravinami zaměřené na exotická jídla. Při nákupu dbejte na to, aby byla vejce čerstvá a bez poškození skořápky.

Pro inspiraci vám přinášíme několik receptů s pštrosími vejci. Můžete si vyzkoušet například pštrosí omeletu s čerstvou zeleninou nebo pštrosí míchaná vajíčka se šunkou a sýrem. Možností je mnoho a vaše kreativita nemá žádné meze.

Vyzkoušejte tedy něco nového a přidejte do svého jídelníčku pštrosí vejce. Budete překvapeni jejich vynikající chutí a blahodárnými účinky na vaše zdraví. Nezapomeňte také sledovat inzeráty na našem webu, kde můžete nalézt skvělé nabídky pštrosích vajec za neuvěřitelnou cenu!

Publikováno: 03. 01. 2024

Kategorie: inzerce

Autor: Jirina Slovackova

Tagy: pštrosí vejce cena | cena pštrosích vajec