Objevte nekonečné možnosti nákupů v Olympii Plzeň!

Olympia Plzeň Obchody

Úvodem do článku o obchodním centru Olympia v Plzni je třeba zmínit, že se jedná o jedno z největších a nejnavštěvovanějších nákupních center v celém regionu. S rozlohou přesahující 90 000 metrů čtverečních nabízí návštěvníkům široké spektrum obchodů, restaurací a zábavních aktivit. Dnes se podíváme na to, co všechno mohou zákazníci v Olympii najít a jaké jsou aktuálně nejpopulárnější obchody.

Historie obchodního centra Olympia v Plzni

Historie obchodního centra Olympia v Plzni sahá do roku 2003, kdy bylo otevřeno jako největší nákupní centrum v západních Čechách. Původně mělo pouze jedno patro s přibližně 80 obchody a restauracemi. V průběhu let se však rozrůstalo a nyní nabízí tři patra s více než 220 obchody, kinem, fitness centrem a hudebním divadlem.

Olympia se stala místem pro milovníky nakupování i kulturního vyžití. Její umístění na okraji Plzně poblíž dálnice D5 ji činí ideálním cílem pro návštěvníky z celého regionu. Obchodní centrum se stalo také místem pro pořádání různých akcí, jako jsou módní přehlídky, food festivaly nebo vánoční trhy.

V roce 2019 proběhla rozsáhlá rekonstrukce Olympie, jejímž cílem bylo modernizovat interiér a přidat další služby a restaurace. Nyní je Olympia ještě atraktivnějším místem pro nákupy i zábavu.

Poloha a dopravní dostupnost

Poloha a dopravní dostupnost obchodního centra Olympia v Plzni jsou jedny z jeho největších předností. Centrum se nachází v severní části města, nedaleko dálnice D5, což umožňuje snadnou a rychlou dostupnost autem z celého okolí. Pro návštěvníky, kteří preferují hromadnou dopravu, je také k dispozici autobusová zastávka přímo před centrem. Díky tomuto dobrému spojení s okolím si mohou návštěvníci užít svůj nákupní zážitek bez starostí s parkováním nebo hledáním správného spojení.

Architektura a design

Architektura a design jsou důležitými faktory, které přispívají k vytvoření úspěšného obchodního centra. To platí i pro Olympii Plzeň, která se může pochlubit moderním a inovativním návrhem. Architekti se zaměřili na propojení funkcionality a estetiky, což se projevilo například v prostorných chodbách, atraktivních fasádách nebo variabilním interiéru. Design centra je pak založen na principu jednoduchosti a čistoty, ke kterým přispívají zejména světlé barvy a minimalistický nábytek. Díky tomu celkový dojem působí velmi elegantně a profesionálně. Celkově lze tedy říct, že Architektura a design hrají u Olympie Plzeň klíčovou roli v zajištění funkčnosti a atraktivity pro návštěvníky.

Obchody a služby nabízené v Olympii Plzeň

Olympia Plzeň je moderní obchodní centrum, které nabízí širokou škálu obchodů a služeb pro zákazníky všech věkových kategorií. V centru naleznete spoustu módních butiků s nejnovějšími trendy pro muže, ženy i děti. Pro milovníky sportu je tu řada specializovaných prodejen např. na jízdní kola, tenisové rakety či outdoorové vybavení. Kromě toho mohou návštěvníci najít také nejrůznější elektronické a technologické produkty ve specializovaných obchodech. Aby byl nákup kompletní, centrum nabízí také potraviny a drogerie s bohatým sortimentem včetně bio potravin a kosmetiky. V přestávce mezi nákupy si pak lze zajít do kavárny, restaurace nebo navštívit multikino s moderním projekčním zařízením a pohodlným sezením. Olympii Plzeň mohu určitě doporučit jako ideální místo nejen pro nakupování ale také pro trávení volného času s rodinou a přáteli.

Kulturní a zábavní aktivity v Olympii Plzeň

Kromě širokého výběru obchodů nabízí obchodní centrum Olympia v Plzni také mnoho kulturních a zábavních aktivit. Návštěvníci mohou navštívit moderní multikino s nejnovějším vybavením, kde si mohou vychutnat nejnovější filmy. V rámci kulturních akcí se v Olympii pravidelně konají divadelní představení, koncerty a další zajímavé akce. Navíc je zde k dispozici také fitness centrum a dětský koutek, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek po náročném nakupování. Celkově lze říci, že obchodní centrum Olympia nenabídne jen nákupy, ale i širokou škálu kulturních a zábavných aktivit pro celou rodinu.

Gastronomická nabídka

Obchodní centrum Olympia v Plzni nabízí skvělou gastronomickou nabídku pro návštěvníky. V obchodech najdete široký výběr různých druhů potravin a nápojů, od čerstvého ovoce a zeleniny po kvalitní maso a lahodné sýry. Dále zde můžete ochutnat různé druhy kávy, čaje nebo si dopřát osvěžující limonádu.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat více exkluzivní chuťové zážitky, jsou k dispozici také restaurace a bistra. Můžete si tu vychutnat tradiční českou kuchyni nebo experimentovat s moderním fusion stylem. Pokud máte rádi asijskou kuchyni, nemusíte ani opustit obchodní centrum - existuje tu hned několik možností na sushi nebo thajské pokrmy.

Celkově je gastronomická nabídka v Olympii skvělým doplňkem pro každého nákupčího nebo prostě jen nadšence do dobrého jídla.

Parkování a další vybavení

Olympia Plzeň je moderní obchodní centrum, které nabízí nejen široký výběr obchodů, ale také pohodlnou službu parkování a další vybavení. V centru se nachází rozlehlé parkoviště s více než tisícovkou parkovacích míst pro návštěvníky. Pro ty, kteří přijedou na kole, jsou zde k dispozici cyklostanoviště s možností úschovy kol. Obchodní centrum je plně bezbariérové a má také dětský koutek pro rodiny s dětmi. Návštěvníci tak mohou nakupovat a trávit čas v Olympii Plzeň bez jakýchkoli omezení.

Reference a ocenění

V obchodním centru Olympia v Plzni se můžete těšit nejen na skvělé nákupy, ale také na řadu referencí a ocenění, které potvrzují jeho výjimečnost. Mezi nejvýznamnější patří například zisk titulu Shopping Center of the Year 2019, který získalo jako nejlepší obchodní centrum v České republice. Velkou prestiž má také ocenění BREEAM In-Use s hodnocením "velmi dobrý", které potvrzuje ekologickou a energetickou efektivitu budovy. Kromě toho se Olympia může pochlubit i titulem Gold Certificate v kategorii Best Practice pro bezbariérovost a inovativní řešení pro seniory. Tyto reference a ocenění dokazují, že návštěva obchodního centra Olympia je skutečným zážitkem s přidanou hodnotou.

Závěrem lze shrnout, že obchodní centrum Olympia v Plzni nabízí širokou škálu služeb a možností nákupů pro všechny zákazníky. Kromě klasických obchodů se zde nachází také restaurace, kavárny a kina. Díky své strategické poloze a moderním prostorům se stalo oblíbeným místem pro nakupování i trávení volného času. Pokud hledáte komplexní nákupní zážitek, určitě stojí za návštěvu obchodního centra Olympia v Plzni.

Publikováno: 17. 08. 2023

Kategorie: obchody

Autor: Jitka Pavlová

Tagy: olympia plzeň obchody | obchodní centrum olympia v plzni