Bezvasport vrácení zboží: Vše, co potřebujete vědět

Právo na vrácení zboží bez udání důvodu

V dnešní době online nakupování je právo na vrácení zboží bez udání důvodu klíčovým aspektem spokojenosti zákazníků. Ať už jste si na Bezvasportu koupili nové běžecké boty, cyklistické vybavení nebo fitness pomůcky, máte ze zákona právo zboží do 14 dnů od jeho převzetí vrátit bez udání důvodu. To znamená, že pokud s nákupem nejste spokojeni, můžete ho jednoduše zaslat zpět a získat peníze zpět.

Je důležité si uvědomit, že toto právo se vztahuje pouze na nákupy provedené online nebo jiným způsobem na dálku. Pokud jste zboží zakoupili přímo v kamenné prodejně Bezvasport, právo na vrácení bez udání důvodu se na vás nevztahuje.

Pro vrácení zboží bez udání důvodu je obvykle nutné dodržet několik podmínek. Zboží by mělo být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu. Doporučujeme vám zkontrolovat si konkrétní podmínky vrácení zboží na webových stránkách Bezvasportu.

Vrácení zboží je obvykle jednoduchý proces. Stačí vyplnit formulář pro odstoupení od smlouvy, který najdete na webových stránkách Bezvasportu, a zaslat ho zpět spolu se zbožím. Náklady na vrácení zboží obvykle hradí zákazník, pokud Bezvasport neurčí jinak.

Právo na vrácení zboží bez udání důvodu je důležitou součástí ochrany spotřebitele při online nakupování. Díky tomuto právu si můžete být jisti, že s nákupem na Bezvasportu nepodstupujete žádné riziko a že v případě nespokojenosti můžete zboží snadno vrátit.

Lhůta pro vrácení zboží

Věříme, že budete s nákupem u nás spokojeni. Pokud byste ale z jakéhokoli důvodu potřebovali zboží vrátit, máte na to v BezvaSportu 365 dní od jeho převzetí. Ano, slyšíte správně, celý rok na rozmyšlenou! Ať už vám nesedí velikost, barva nebo se vám produkt prostě jen nelíbí, není problém. Stačí, když nám ho nepoškozený a v původním obalu zašlete zpět a my vám vrátíme peníze. Žádné zbytečné otázky, žádné poplatky. Snažíme se, aby pro vás byl nákup v našem internetovém obchodě co nejjednodušší a bez stresu. Vrácení zboží by nemělo být noční můrou, a proto vám dáváme tolik času a prostoru, kolik jen potřebujete. Věříme, že spokojený zákazník se k nám rád vrátí, ať už s novým nákupem nebo s úsměvem na tváři.

Způsoby vrácení zboží

Vrátit zboží zakoupené na bezvasport.cz je snadné a bezproblémové. Máte celých 30 dní na rozmyšlenou, ať už vám produkt nevyhovuje z jakéhokoli důvodu. Zboží nám můžete vrátit osobně na prodejně nebo ho jednoduše zašlete zpět na naši adresu. Vrácené zboží by mělo být nepoškozené, v původním obalu a s visačkami. Nezapomeňte prosím přiložit kopii faktury a vyplněný formulář pro vrácení zboží, který najdete na našich webových stránkách. Peníze vám vrátíme do 14 dnů od doručení vráceného zboží na náš sklad.

Ať už potřebujete poradit s výběrem správné velikosti, máte otázky ohledně dostupnosti zboží nebo si nejste jistí s procesem vrácení, neváhejte nás kontaktovat. Náš zákaznický servis je tu pro vás každý všední den.

Náklady na vrácení zboží

Vrácení zboží zakoupeného online se řídí jinými pravidly než v kamenných prodejnách. Naštěstí pro zákazníky je internetový obchod BezvaSport vstřícný k vracení a výměně zboží. Zákazník má ze zákona možnost odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu. BezvaSport tuto lhůtu prodlužuje na 30 dnů, čímž dává zákazníkům dostatek času na rozmyšlenou.

Důležité je pamatovat, že vrácené zboží musí být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu. V opačném případě si BezvaSport vyhrazuje právo na odmítnutí vrácení zboží nebo na snížení vrácené částky.

Náklady na vrácení zboží se liší v závislosti na způsobu, jakým se rozhodnete zboží vrátit. Pokud se rozhodnete pro zaslání zboží zpět prostřednictvím Zásilkovny, hradíte pouze poplatek 69 Kč. V případě, že zvolíte jiného dopravce, náklady na dopravu hradíte v plné výši. BezvaSport nabízí i možnost vyzvednutí zboží kurýrem na adrese, kterou uvedete. Tato služba je zpoplatněna částkou 99 Kč, která vám bude odečtena z ceny vraceného zboží.

Pro urychlení procesu vracení je vhodné vyplnit online formulář na stránkách BezvaSportu. Po jeho odeslání obdržíte e-mailem instrukce k dalšímu postupu. Peníze za vrácené zboží vám budou připsány na účet do 14 dnů od doručení zboží zpět do BezvaSportu.

Vrácení peněz

Vrácení zboží zakoupeného online se řídí jinými pravidly než nákupy v kamenných prodejnách. Zatímco v obchodě máte právo zboží vyměnit pouze v případě, že je vadné, na internetu máte ze zákona 14 dní na to, abyste zboží bez udání důvodu vrátili a dostali zpět peníze. Tato lhůta se nazývá lhůta pro odstoupení od smlouvy a začíná běžet od okamžiku, kdy vám zboží fyzicky dorazí.

Pro vrácení zboží je důležité dodržet několik kroků. V první řadě je potřeba e-shop informovat o tom, že chcete od smlouvy odstoupit. To můžete udělat písemně, emailem nebo telefonicky. Následně je potřeba zboží zaslat zpět na adresu e-shopu. Zboží by mělo být v původním stavu, nepoškozené a v originálním balení, pokud je to možné. Doporučujeme vám zásilku pojistit pro případ ztráty nebo poškození během přepravy.

Po doručení vráceného zboží e-shopu má prodávající 14 dní na to, aby vám vrátil peníze. Peníze vám musí být vráceny stejnou platební metodou, jakou jste použili při nákupu, pokud se nedohodnete jinak. Pokud jste například platili kartou online, peníze vám musí být vráceny na stejnou kartu.

Je důležité si uvědomit, že existují výjimky, kdy nelze od smlouvy odstoupit. To se týká například zboží vyrobeného na zakázku, zboží podléhajícího rychlé zkáze nebo audiovizuálních děl, u kterých jste porušili ochranný obal. Vždy je dobré si před nákupem prostudovat obchodní podmínky daného e-shopu, kde najdete detailní informace o podmínkách vrácení zboží.

Výjimky z práva na vrácení

Existují situace, kdy právo na vrácení zboží zakoupeného online v internetovém obchodě neplatí. Jedná se o tzv. výjimky z práva na vrácení. Mezi nejčastější případy, kdy nemůžete zboží vrátit bez udání důvodu, patří:

Zboží upravené na míru: Pokud jste si objednali zboží vyrobené na zakázku dle vašich specifických požadavků, například sportovní dres s vlastním jménem a číslem, nelze jej standardně vrátit.

Zboží podléhající rychlé zkáze: Potraviny, nápoje s krátkou dobou spotřeby a další zboží podléhající rychlé zkáze nelze z hygienických důvodů vracet.

Zboží v zapečetěném obalu: Pokud jste rozbalili zboží v zapečetěném obalu, které z hygienických důvodů nelze vracet, ztrácíte nárok na jeho vrácení. Typicky se jedná o spodní prádlo, plavky, ale i některé sportovní doplňky.

Audiovizuální díla a software: Pokud jste porušili originální obal audiovizuálního díla (např. DVD, Blu-ray) nebo softwaru, ztrácíte nárok na vrácení.

Noviny, časopisy a periodika: Noviny, časopisy a další periodika nelze po dodání vracet.

Zboží dodané elektronicky: Elektronicky dodané služby, jako jsou online lekce jógy nebo sportovní přenosy, nelze po jejich stažení nebo zahájení poskytování vrátit.

Zboží zakoupené osobně: Právo na vrácení se nevztahuje na zboží zakoupené v kamenné prodejně, i když daný obchod provozuje i internetový obchod.

Před nákupem v internetovém obchodě se vždy seznamte s obchodními podmínkami daného prodejce, kde najdete detailní informace o podmínkách vrácení zboží. V případě nejasností se neváhejte obrátit na zákaznickou podporu obchodu.

Tipy pro bezproblémové vrácení

Vrácení zboží v internetovém obchodě BezvaSport je snadné a bezproblémové. Pokud vám zboží z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, máte právo ho do 14 dnů od převzetí vrátit bez udání důvodu. Zboží musí být nepoškozené, nenošené, v původním obalu a se všemi visačkami. Pro urychlení procesu doporučujeme vyplnit online formulář pro vrácení zboží, který naleznete na webových stránkách BezvaSport. Zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy. Pro vrácení můžete využít služeb České pošty nebo jiné doručovací společnosti. Doporučujeme zvolit doručení s možností sledování zásilky. Náklady na vrácení zboží hradí zákazník, pokud není uvedeno jinak. Po doručení a zkontrolování vráceného zboží vám bude vrácena kupní cena v plné výši. Peníze vám budou vráceny stejnou platební metodou, jakou jste použili při nákupu. V případě platby na dobírku uveďte prosím číslo vašeho bankovního účtu pro vrácení peněz.

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

(Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy)

Nejste si jistí nákupem v internetovém obchodě BezvaSport a chcete zboží vrátit? Žádný problém! Využít můžete vaše právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu. Pro usnadnění celého procesu jsme pro vás připravili vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy. Vyplněný formulář pak stačí poslat na adresu našeho internetového obchodu.

Já/my () tímto oznamuji/oznamujeme (), že tímto odstupuji/odstupujeme () od smlouvy o nákupu tohoto zboží ()/o poskytnutí této služby ()

Datum objednání ()/datum obdržení ()

Jméno a příjmení spotřebitele/spotřebitelů

Adresa spotřebitele/spotřebitelů

Podpis spotřebitele/spotřebitelů (pouze pokud je tento formulář zasílán v listinné podobě)

Datum

() Nehodící se škrtněte.

Užitečné kontakty a odkazy

Pro bezproblémové vrácení zboží v internetovém obchodě bezvasport.cz se řiďte pokyny na webových stránkách obchodu v sekci "Vrácení zboží". V případě nejasností nebo dotazů kontaktujte zákaznickou podporu Bezvasportu.

Kontaktovat je můžete telefonicky na čísle +420 123 456 789, emailem na adrese info@bezvasport.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách.

Dále se můžete informovat o vašich právech jakožto spotřebitele na webových stránkách České obchodní inspekce.

Publikováno: 30. 06. 2024

Kategorie: nakupování

Autor: Jitka Pavlová

Tagy: bezvasport vrácení zboží | internetový obchod